WwW.ANTi666.iR تالار گفتمان

WwW.ANTi666.iR تالار گفتمان

دانلود ويديو، صوت، كتاب، نرم افزارهاي دشمن شناسي و آخرالزمان - مهدويت


مانتویی هستی یا چادری؟ چادر ملی،دانشجویی،شالدار... کدومش؟ تو گرما چطور تحملش میکنی؟
زمان کنونی: ۳-۱۱-۱۳۹۶, ۰۶:۳۱ صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: نخست وزيرمجازي
آخرین ارسال: zahraj
پاسخ: 524
بازدید: 166677

 
امتیاز موضوع:
  • 86 رأی - میانگین امتیازات: 4.02
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مانتویی هستی یا چادری؟ چادر ملی،دانشجویی،شالدار... کدومش؟ تو گرما چطور تحملش میکنی؟

*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 2,049
تاریخ عضویت: مهر ۱۳۹۰
سپاس شده: 28269 در 2019 موضوع
سپاس کرده: 17027
اعتبار: :
وضعیت : آفلاین
جنسیت: خانم
ارسال: #1
Star مانتویی هستی یا چادری؟ چادر ملی،دانشجویی،شالدار... کدومش؟ تو گرما چطور تحملش میکنی؟
İmage
عده‌ای  بدون پشتوانه‏ی علمی و تحلیلی و با نام اصلاح گری دینی وارد این عرصه‏ی  خطیر شده و موجب بحران سازی فکری در جامعه می‏شوند این عده تلاش کردند رنگ  مشکی را بدعت نشان دهند، در حالی که رنگ سیاه برترین رنگ حجاب است و ریشه  در فهم سلیم دینی مسلمانان از صدر اسلام تا کنون داشته است.
1. انسان، قابلیت تمدن و فرهنگ سازی دارد. بخشی از فرهنگ انسانی، آداب و رسوم دینی است. دین حاوی ارزش‌ها و چارچوب‌هایی است که انسان دین‌دار می‌کوشد در قالب آداب و رسوم اجتماعی آن مفاهیم و ارزش‌ها را در زندگی جمعی عینی کند و تجسم ببخشد.
2. بحث و بررسی درباره‌ی این آداب و رسوم اجتماعی یا در حقیقت قالب تعیین اجتماعی ارزش‌های دینی، مشروع است. اندیشمندان و دین شناسان اجتماعی می‌توانند بحث و بررسی کنند که فلان رسم اجتماعی دینی آیا اهداف دینی را تأمین می‌کند  یا این که تبدیل به مانعی برای اهداف دین شده است. آیا در جامعه استمرار  پیدا کند یا باید از زندگی اجتماعی دینی مردم حذف شود. به عنوان نمونه اصل  عزاداری برای امام حسین(علیه‌السلام) به عنوان یکی  از شعائر محبان اهل بیت(شیعه و سنی) و بنا بر روایات صحیح نبوی مشروع است  اما آیا تمامی انواع عزاداری(رسم دینی اجتماعی) نیز ریشه در سنت  معصومین(علیه‌السلام) داشته است؟ این گونه نیست. به همین دلیل هم مقام معظم رهبری(حفظه الله) با توجه به آثار منفی قمه زنی این رسم اجتماعی دین‌داران را حرام دانستند.
mall">
mall">3. با توجه به جایگاه شعائر دینی و مذهبی در فرهنگ عمومی دینی این گونه اصلاح‌گری نیازمند دانش کافی در عرصه‌ی دین شناسی و آشنایی کامل با متون اصیل دینی است. افزون بر آگاهی و تخصص دین شناسی اصلاح‌گر اجتماعی دینی، باید تتبع تاریخی دقیق و جست‌وجوی موشکافانه‌ی تحلیلی نسبت به شکل‌گیری و سیر تطور یک رسم اجتماعی دینی داشته باشد تا بتواند هم به شکل تاریخی مستندات خود را ارایه نماید و هم بتواند تحلیلی از آسیب‌های یک رسم اجتماعی دینی نادرست بیان کند و هم بتواند رسم اجتماعی جایگزینی که در برگیرنده‌ی فواید سنت پیشین است ارایه و پیشنهاد نماید. متأسفانه بارها مشاهده شده، کسانی وارد این عرصه‌ی حساس و خطیر می‌شوند که پیش نیازهای علمی کافی برای جولان در این میدان را ندارند و همین مسأله موجب بحران سازی فکری در جامعه خواهد شد.

4. با این که اصلاح‌گری اجتماعی دینی یک ضرورت است ولی گاهی جریان‌های  دیگر فکری غیر اسلامی یا حتی کسانی که نیت خیر و دینی داشته ولی اطلاعات و  کارشناسی دینی آنان کامل نیست، با استفاده از این عنوان و آرمان مقدس،  دیدگاه و برداشت‌های شخصی خود را تحت عنوان اصلاح دینی مطرح می‌کنند که نتیجه‌ای جز سطحی کردن مباحث دینی و ایجاد جنجال‌های بی‌فایده‌ی فکری چیز دیگری در پی نخواهد داشت.

5. بسیاری از مباحث فکری و فرهنگی برای رسیدن به اهداف سیاسی به کار گرفته می‌شوند. این البته نشانه‌ی بیماری فضای اندیشه‌ی کشور است که مباحث حساس اندیشه و فرهنگ اجتماعی دینی، دست مایه‌ی قدرت طلبی احزاب و گروه‌ها می‌گردد.  چرا این مباحث حساس سیاسی در ایام نزدیک به انتخابات و از سوی کسانی که  قصد رقابت جدی گروهی در فرآیند انتخابات را دارند، مطرح می‌شود؟ مباحث عمیق جامعه‌شناسی دینی باید در محیط آکادمیک بحث و بررسی و به جامعه عرضه شود. ورود به عرصه‌ی فرهنگ سازی عمومی دینی نیز بدون داشتن عقبه‌ی  تئوریک قوی، جز آشوب اجتماعی حاصلی به دنبال نخواهد داشت و مطرح کنندگان  این مباحث را به قدرت طلبی با تکیه بر مباحث حساس دینی و اجتماعی متهم  خواهد کرد.

mall">با این که اصلاح‌گری اجتماعی دینی یک ضرورت است ولی گاهی جریان‌های  دیگر فکری غیر اسلامی یا حتی کسانی که نیت خیر و دینی داشته ولی اطلاعات و  کارشناسی دینی آنان کامل نیست، با استفاده از این عنوان و آرمان مقدس،  دیدگاه و برداشت‌های شخصی خود را تحت عنوان اصلاح دینی مطرح می‌کنند که نتیجه‌ای جز سطحی کردن مباحث دینی و ایجاد جنجال‌های بی‌فایده‌ی فکری چیز دیگری در پی نخواهد داشت.


نگاهی به مسأله‌ی رنگ حجاب

حجاب با تمام گستره‌ی موضوعی خود یکی از دغدغه‌های نظری و عملی جامعه‌ی امروز ایران است. برخی نشریات با طرح مباحث پیرامونی حجاب در فضای فکری جامعه موج آفرین بوده‌اند. مباحث و گزاره‌های ساختار شکن متعددی در نشریات یاد شده مطرح شده که بررسی هر کدام وقت جداگانه‌ای می‌طلبد.  یکی از مباحث مطرح شده در این گونه نشریات بررسی «رنگ سیاه چادر» است. در  این نوشتار بنده هیچ گونه ادعای نظریه پردازی دینی و اجتماعی ندارم بلکه  هدف، ارایه‌ی کلیدهایی برای پژوهش و مطالعه‌ی بیش‌تر به خوانندگان محترم است.

6. هیچ فقیه مسلمانی رنگ سیاه برای حجاب را واجب ندانسته است ولی این رنگ را رنگ برتر دانسته‌اند. شگفتی از این است که عده‌ای می‌کوشند این رنگ را بدعت نشان دهند، گویی که می‌خواهند  تحولی دینی را در فتوای وجوب آن ایجاد کنند. رنگ سیاه برترین رنگ حجاب است  و ریشه در فهم سلیم دینی مسلمانان از صدر اسلام تا کنون داشته است. کسانی  که نمی‌خواهند این رنگ را برای پوشش انتخاب کنند، مختار هستند ولی پرسش این است که چرا عده‌ای کوشش می‌کنند، جایگاه این رنگ را برای پوشش در جامعه تضعیف کنند؟

7. نکته‌ی فقهی دیگری که معمولاً به عنوان یک گزاره‌ی نادرست درباره‌ی رنگ سیاه چادر مطرح می‌شود، کراهت رنگ سیاه برای لباس است. باید توجه داشت، احکام فقهی کراهت، استحباب، وجوب و حرمت احکامی هستند که از متون دینی برداشت می‌شوند. همان روایات و معصومان بزرگواری که کراهت لباس سیاه را مطرح کرده‌اند، موارد استثنای این حکم را هم بیان کرده‌اند و فرموده‌اند که سیاه بودن عبا مکروه نیست: امام صادق(علیه‌السلام) به نقل از پیامبر(صلی‌الله‌علیه‌وآله) می‌فرمایند:  «یکره السواد إلا فی ثلاث: الخف و العمامة و الکساء؛ پوشیدن لباس سیاه  مکروه است به جز سه نوع لباس: کفش، عمامه و کساء» منطقی نیست که بخشی از  روایات را پذیرفت و ترویج کرد و بخشی دیگر را چون با سلیقه‌ی رفتاری ما سازگار نیست، کتمان نمود.

8. بر اساس روایتی که بیان‌گر خطبه‌ی فدکیه‌ی حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) است، ایشان هنگامی که برای رفتن به مسجد پیامبر(صلی‌الله‌علیه‌وآله) و سخنرانی در آن‌جا برای استیفای فدک آماده می‌شدند از مقنعه و چادر (خمار و جلباب) که حجاب کامل آن زمان بوده است استفاده کرده‌اند.[1]

9. شواهد روایی، لغتی و تاریخی بسیاری وجود دارد که اثبات می‌کند، رنگ سیاه در حجاب اسلامی از دوران صدراسلام استفاده می‌شده است که البته در دوره‌های مختلف تاریخی با توجه به تحولات فرهنگی یا تصمیم حاکمان سیاسی رنگ و شیوه‌ی حجاب متفاوت شده است که به برخی از این شواهد اشاره می‌نماییم:

علامه طباطبایی در تفسیر گران سنگ المیزان به نقل از سیوطی در کتاب الدرالمنثور نقل می‌کند (سیوطی نیز به نوبه‌ی خود این روایت را از عالمان حدیثی چون عبدالرزاق، عبدبن حمید، ابوداود، ابن المنذر، ابن ابی حاتم و ابن مردویه) نقل می‌کند. این حدیث از حضرت ام سلمه همسر پیامبر(صلی‌الله‌علیه‌وآله)  نقل شده که فرمود: «لمانزلت هذه الآیة(یدنین علیهن من جلابیبهن) خرج نساء  الأنصار کان على رؤوسهن الغربان من أکسیة سود یلبسنها؛ هنگامی که آیه  (یدنین علیهن من جلابیبهن) نازل شد، زنان انصار از خانه خارج شدند در حالی  که پوشش‌های سیاه بر سر داشتند.»

نکته‌ی  قابل توجه در این روایت این است که این پوشش به «غربان» نامیده شده است.  غربان در زبان عربی جمع غراب به معنای کلاغ است. زنان انصار پوششی سیاه و  سرتاسری را استفاده می‌کردند که در نام‌گذاری این تشبیه انجام شده است. در این روایت هم تشبیه گویای رنگ است و هم تصریح به رنگ سیاه در پوشش شده است. (اکسیه سود)

در  کتاب مستند الشیعه علامه نراقی به نقل از کتاب الذکری، این روایت نقل شده  است که (إن النبی کان یصلى الصبح فتنصرف النساء و هنّ متلففات بمروطهنّ  لایعرفن من الغلس) در این حدیث بیان شده است که «وقتی پیامبر نماز صبح را  به جا می‌آورد. بعد از نماز زنان بر می‌گشتند در حالی که با عبایی خود را پوشانده بودند به گونه‌ای که از تاریکی دم طلوع صبح، تشخیص داده نمی‌شدند.»

معنای حدیث این است که زنانی که در نماز جماعت صبح شرکت کرده بودند حجاب و پوششی تیره داشتند به گونه‌ای که در تاریکی نزدیک به طلوع صبح قابل تشخیص نبودند. طبیعی است که اگر پوشش آنان رنگی و روشن بود در تاریکی معلوم بودند.

این روایت در متون حدیثی اهل سنت نیز وارد شده است.

«جلباب» که در آیه‌ی قرآن آمده، پوششی شبیه چادر امروزی بوده که با خمار (شبیه مقنعه) کامل می‌شده است. چون غالباً به رنگ سیاه استفاده می‌شده در ادبیات عرب از آن برای پوشش شب استعاره گرفته می‌شده است و ترکیب اضافی (جلباب لیل) معمولاً برای بیان تاریکی در زبان عربی کاربرد زیادی داشته است.

«ابن منظور» نویسنده‌ی لغت شناس عرب در کتاب خود به نام «لسان العرب» در جلد16، صفحه‌ی 77 شعری را به عنوان شاهد مثال بیان می‌کند که گویای مدعای ماست:

و ادرعی جلباب لیل دحمس ** أسود داج مثل لون السندس

حجاب فراگیر و بزرگ شب را به سر بکش ** که مانند رنگ سندس سیاه و تاریک است

نکته‌ی زیبای دیگری که از لطایف زبان عربی است این که برای پوشیدن چادر گاهی از واژه‌ی (درع الجلباب) استفاده می‌شده  است. در حدیث عایشه که نیمه شب پیامبر را تا بقیع تعقیب کرده بود نیز این  تعبیر وارد شده است. «درع» به معنای «سپر» است. گویی وقتی زن حجاب را می‌پوشد در مقابل تیر نگاه‌های حرام سپر به تن کرده است. همین نویسنده در جلد10 کتاب لسان العرب صفحه‌ی 344 ترکیب «تمشق جلباب اللیل اذا ظهرت تباشیر الصبح» را به کار می‌برد یعنی: هنگامی که آثار صبح در آسمان آشکار شود، عرب در چنین حالتی می‌گوید: «حجاب و چادر شب کنار رفت.»

مقنعه‌ی مشکی (الخمار الاسود) در برخی شعرهای عربی آشکارا بیان شده که گویای استفاده‌ی این رنگ در پوشش صدر اسلام است. این شعر متعلق به سده‌های نخست تاریخ اسلام است:

«سعید بن الدارمی التمیمی» که در حدود سال 155 هجری قمری می‌زیسته، شاعر غزل سرایی است که یکی از شعرهای مشهورش عبارت است از:

قل للملیحة فى الخمار الأسود ** ماذا فعـلت بـناســک مـتعبـــد
قد کان شـمر للصلاة ثــیابــه ** حتى وقفـت له بباب المسجـد

به آن زن زیبا رو که مقنعه‌ی سیاه پوشیده بود بگو ** که بر سر دین‌دار عابد چه آوردی؟

آستین بالا زده بود تا برای نماز وضو بگیرد  **  تا این که در مقابلش کنار در مسجد ایستادی!

هیچ فقیه مسلمانی رنگ سیاه برای حجاب را واجب ندانسته است ولی این رنگ را رنگ برتر دانسته‌اند. شواهد روایی، لغتی و تاریخی بسیاری وجود دارد که اثبات می‌کند، رنگ سیاه در حجاب اسلامی از دوران صدراسلام استفاده می‌شده است که البته در دوره‌های مختلف تاریخی با توجه به تحولات فرهنگی یا تصمیم حاکمان سیاسی رنگ و شیوه‌ی حجاب متفاوت شده است.
mall">
بررسی تاریخی درباره‌ی رنگ سیاه چادر

10. اگر بخواهیم نگاهی روش‌مند با ترتیب منطقی بر این بحث داشته باشیم باید چند مدعایی را که درباره‌ی رنگ حجاب مطرح شده، تفکیک نمود و با بررسی دقیق ببینیم آیا دلیل و مستندی برای اثبات چنین ادعاهایی وجود دارد یا این‌که نکات مطرح شده، صرف احتمال و یک فرضیه است؟

باید در مستندات تاریخی، خاطره‌ها، تصاویر و نقاشی‌های  بر جا مانده، اشعار و ... بررسی تاریخی شود آیا چنان که ادعا شده، شروع  استفاده از رنگ سیاه به عنوان رنگ حجاب مربوط به دوران ناصرالدین شاه بوده  است؟ آیا به واقع هیچ کس قبل از این تاریخ از رنگ سیاه به عنوان رنگ حجاب  استفاده نمی‌کرده است؟ (در مباحث بالا به بخشی از این پاسخ اشاره شد)

ادعا شده است، این رنگ از پوشش غربی‌ها اقتباس گردیده است. لازم است بررسی شود آیا مستنداتی وجود دارد که غربی‌ها در آن دوره در لباس‌ها و پوشش خود اساساً از رنگ سیاه به عنوان رنگ غالب و شاخص استفاده می‌کردند؟  امروز به هیچ وجه لباس سیاه لباس غالب یا لباس مجلسی غربی نیست. چه سیری  تحول سلیقه در پوشش از آن دوره تا به امروز در غرب را به وجود آورده است؟

تصویر  برداری و عکاسی در دوران ناصرالدین شاه رسم بوده و تصاویری از پوشش زنان  (به ویژه زنان حرمسرای ناصرالدین شاه) در آن دوره موجود است. اغلب تصاویر  موجود زنان را با حجاب ناقص و علاقه به جلوه‌گری (متناسب با مفهوم تبرج و جلوه گری در آن دوره نه با الگوهای امروزی) نشان می‌دهد.  

در تاریخ زندگی ناصرالدین شاه آمده که او دامن‌های کوتاه و لباس‌های تنگ را به ایران وارد کرد. ناصرالدین شاه در سفری که به روسیه داشته، در تئاتر شرکت می‌کند و با دیدن لباس والرین‌ها، به این نوع پوشش علاقه‌مند می‌شود و بعد از بازگشت به ایران زنان حرمسرا را مجبور می‌کند لباس والرین‌ها  را بپوشند (لباس چسبان، تنگ و دامن کوتاه و شلوار) این لباس ابتدا در  دربار ناصرالدین شاه و بعد به بیرون از دربار شیوع پیدا کرد.

دوران ناصرالدین شاه دوران طلایی حجاب نبوده است. باید به این تحولات فتنه‌ی بهاییت و کشف حجاب «قره العین بهایی» را نیز افزود. به هر حال با صرف نظر از اهداف فرقه‌ی بهاییت برای استحاله‌ی فرهنگی جامعه‌ی دینی ایران، باید بستر فرهنگی آن دوره را نیز برای چنین اقدام وقیحانه‌ای در نظر گرفت.

در  فیلم مستند «پوشش زن ایرانی در گذر تاریخ» با مشارکت کارشناسان تاریخ  پوشش، به بحث و بررسی دقیق تاریخ پوشش زن ایرانی پرداخته شده است که یک  قسمت آن مربوط به دوران ناصرالدین شاه است. اختصاص این یک حلقه از این  مستند به این دوره به جهت این بوده که نقطه‌ی عطفی در کم رنگ کردن نمادها و لباس‌های حجاب در تاریخ ایران بوده است. این مستند در سایت تبیان قابل دانلود است.

شواهد تاریخی وجود دارد که خلاف فرضیه‌ی مطرح شده است. پس انتشار کتابی به نام «آزاده خانم» اثر  پیر لوتی که  داستان ارتباط یک سیاح اروپایی با خانمی مسلمان را در امپراطوری عثمانی  روایت می کرده و به دنبال آن در حدود سال 1298 (ه.ق) نارضایتی سلطان وقت  عثمانی، سلطان عبدالحمید خان از این موضوع، به دستور او از آن به بعد خانم‌ها  چادرهای رنگی را در استانبول کنار گذاشتند و مجبور به استفاده از چادر  مشکی و پیچه برای پوشاندن صورت خویش گردیدند و این تحول پوششی به تدریج به  سایر بلاد اسلامی از جمله تبریز سرایت و از آن‌جا به دیگر شهرهای ایران راه یافت. این را هم باید اضافه کرد با توجه به تنوع قومی در ایران و این‌که هر کدام از این قوم‌ها پوشش خاص خود را دارند چادر مشکی بیش‌تر در شهرها رواج یافت. بد نیست به این نکته هم اشاره کنیم که در خوزستان هم که چادر پوشش قومی آنان محسوب می‌شود شکل و شمایلش در آن دوران با آن‌چه که در شهرهای مرکزی‌تر رواج داشت، متفاوت بوده است.[2]

با توجه به این‌که تاریخ دوران قاجار تخصص بنده نیست، پرسش‌هایی  را برای تنویر افکار عمومی مطرح نمودم. در صورتی که سند تاریخی قوی در این  زمینه وجود داشته باشد، مسأله حل خواهد شد ولی حتی بر فرض این که ثابت شود  چادر سیاه در تاریخ معاصر توسط ناصرالدین شاه به ایران آمده است، نه اصل  چادر و نه رنگ سیاه آن اختراع شده در آن دوره یا در غرب نبوده است بلکه  اثبات شد که در صدر اسلام در میان مسلمانان رواج داشته است.

پی‌نوشت‌ها:

{1}ـ ر.ک کتاب الاحتجاج نوشته شیخ طبرسی ج1 ص 132
{2}مقاله خانم سعیده اسلامی- روزنامه هم میهن

لینک دانلود مستند «پوشش زن ایرانی در گذر تاریخ»
http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=776...ryID=13218

مطالعه این مقاله نیز درباره تاریخ چادر مشکی در ایران مفید است:

http://chador.blogfa.com/post-40.aspx

* حجت الاسلام حمیدرضا غریب رضا؛ مدیر مؤسسه‏ی گفت‏وگوی دینی

امضاي نخست وزيرمجازي :

من روزنی در جلد دیوارم
دیوار حتما رو به آوارم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱-۴-۱۳۹۲ ۰۶:۵۵ عصر، توسط آناهید.)
۲۵-۸-۱۳۹۰ ۱۲:۵۳ عصر
سایت
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 40 کاربر به دلیل این ارسال از نخست وزيرمجازي سپاس کرده اند.
zahraj, Taheri, monire, leader110, مژده حکیمی, عاشق جمکران, باران انتظار, somaye_m, کنیز اهل بیت, محبووب, SAHAR14, Raha71, alishams, rohollah, goddess, baran14, Alicommando, nafiseh, FaRZ@M, mortozpasha, وارث 66, آناهید, خط شكن, بنت الهدی, fخادم الخمسه, ارتش ضد ماسون, petifuol, کریم آل عبا, سربازالحسین(ع), Aryha, کوثر 313, آفاق, وزیر علوم و تحقیقات, matey, It's me., sea girl, khademolmahdi, IRaNi, رئیس جمهور مجازی!, TooFauN
کارمند رسمی مجازی!
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 193
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۰
سپاس شده: 1003 در 174 موضوع
سپاس کرده: 342
اعتبار: : 243
وضعیت : آفلاین
جنسیت: آقا
ارسال: #2
RE: رنگ چادر ریشه در فهم سلیم دینی مسلمانان دارد + دانلود مستند + تصاوير
(۲۵-۸-۱۳۹۰ ۰۷:۱۰ عصر)narges313 نوشته شده توسط:  
(۲۵-۸-۱۳۹۰ ۰۴:۵۴ عصر)antii نوشته شده توسط:  
(۲۵-۸-۱۳۹۰ ۰۴:۴۸ عصر)narges313 نوشته شده توسط:  
(۲۵-۸-۱۳۹۰ ۰۲:۵۳ عصر)fatemeh_ka نوشته شده توسط:  طیق سخنی از امام صادق پوشیدن لباس سیاه کراهت دارد غیر از 3 مورد: عبا، کشف، امامه.......که احتمالا چادر رو اگه به عنوان عبا در نظر میگیرن و میگن کراهت ندارد......


عبا ...کفش... عمامه... خب اگه چادرو جزء عبا بگیریم حله دیگه... تازه این ی طرف قضیه ست!
مثلا تو اسلام میگیم بوی خوش استعمال کنیم ولی باز یه جا دیگه داریم زنی که خودشو معطر میکنه و میره بیرون تا زمانیکه بوی عطرش تو فضاست فرشته ها لعنش میکنن... خب رنگ مشکی هم همینه...
کسی نمیگه شما جلوی محارمت رنگ مشکی بپوش... اما وقتی بعنوان یک زن مسلمون وارد جامعه میشی باید خیلی بیشتر از مردها خیلی چیزها رو رعایت کنی ..چون اصلا صفت حیا و عفت مخصوص زنه نه مرد!


چرا دعوا میکنن دوستان شما دعا کنیین یکم حجابو رعایت کنن حالا هر رنگی که دلشون خواستAnti666 _4_


سلام
کی دعوا کرد؟ :anti666s:


شوخی بود جان منظورم این بود که حجاب کم رعایت میشه رنگش فرقی نداره اطمینان دارم اگه رنگه دیگه هم بود یک بهانه داشت
۲۵-۸-۱۳۹۰ ۱۰:۴۰ عصر
سایت
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 7 کاربر به دلیل این ارسال از AnTii سپاس کرده اند.
SAHAR14, leader110, عاشق جمکران, سربازالحسین(ع), گل محمدی, goddess, آناهید
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 637
تاریخ عضویت: دي ۱۳۹۰
سپاس شده: 7514 در 626 موضوع
سپاس کرده: 8288
اعتبار: : 7
وضعیت : غایب
جنسیت: خانم
ارسال: #3
خانم‌های چادری، ایران را آندلس نکنید!
اوایل سال ۱۳۹۰ در سطح شهر که تردد می‌کردیم، در خیابان و مترو و اتوبوس و غیره تعداد انگشت‌شماری از خانم‌هایی را میدیدیم که چادر به سر داشتند اما تفاوت‌هایی نسبت به قشر چادری جامعه در آنها دیده می‌شد که عجیب بود.
امروز که در ماه‌های پایانی سال ۱۳۹۰ هستیم متاسفانه تعداد این خانم‌ها افزایش چشمگیری داشته است.

در کوچه و خیابان دخترهایی دیده می‌شوند که چادر به سر دارند و موهایشان هم پوشیده است اما گردی صورت را آرایش کامل کرده و در معرض دید گذاشته‌اند. از طرف دیگر موهای خود را (آنطور که همه می‌دانیم با همین کلیپس‌هایی که مد شده، همان‌ها که در دوطرفش پُر از پَر یا پارچه‌ی انباشته شده است) از زیر چادر آنچنان بالا برده و حجمی را نمایان کرده‌اند که انسان را یاد حدیث پیامبر(ص) می‌اندازد که می‌فرمودند:

دو صنف از مردم اهل آتش هستند که من آنها را می‌بینم گروهی که با آنها تازیانه‌ای مانند دم گاو بود که باآن مردم را میزنند. دوم زنانی که لباس در تن دارند و برهنه‌اند و به شهوترانی متمایل سرهای ایشان مانند کوهان شتر باشد داخل بهشت نمی‌شوند و بوی بهشت را نخواهند یافت (کتاب سفینة البحار) و از این صنف حدیث از پیامبر (ص) درباره‌ی نحوه‌ی پوشش زنان آخرالزمانی که جهنمی هستند بسیار است.

اصل مطلب این است که دشمن و حزب شیطان دریافته است که یکی از بزرگترین نمادهای ایمانِ ملتِ ایران زنهای محجبه و چادری هستند. به همین دلیل اخیرا افرادی در سطح شهر با چادر، اما با پوشش زیر آن اعم از مانتوهای تنگ و روسری‌های رنگارنگ و جذاب و صورتهای آرایش کرده و موهای حجیم شده و نمایان و شلوارهای تنگ و بعضا پاچه‌های داخل بوت شده، به راه افتاده‌اند و چه خوب هم در کارشان موفق بوده‌اند که اکنون پس از گذشت چند ماه خانم‌های جوان بسیاری را می‌بینیم که از همین پوشش به همراه چادر، دارند استفاده می‌کنند.

در اندلس اسپانیا که در تاریخ حکایتش آمده است، عده‌ای از مسلمانان بسیار رو به پیشرفت بودند و خار چشم حزب شیطان. اما آخرین حربه‌ای که شیطان‌پرستان به این قوم زدند و کارساز شد و نابودشان کرد، به فساد و فحشا کشاندن زنان و دختران آندلسی و به تبع آن سرگرم شدن جامعه به فساد بود و همین مسئله هستی و آبرویشان را به باد داد و اکنون دیگر اثری از آندلس اسلامی وجود ندارد.

خانم‌های محجبه و مومن! هوشیار باشید که استکبار و شیاطین تیرهایشان را به سمت حجاب نشانه گرفته‌اند اما اینبار با خود حجاب می‌خواهند حجاب را ناحجاب کنند.

حجاب اسلامی یعنی در مقابل نامحرم، فقط آشکار ساختن گردی صورت و دست از مچ تا انگشتان بدون وجود زینت و آرایش و بدون استفاده از لباس‌های چسبان یا بدن‌نما و به همراه رفتار و گفتاری که حجاب ظاهری را کامل کند.

آن آخرین حرف شهیدان که در وصیتنامه‌هایشان است که می‌گوید:
“خواهرم سرخی خونم را به سیاهی چادرت به امانت می‌سپارم” و می گوید: “خواهرم سیاهی چادرت تیری است در چشم دشمنان”،
این چادر را باید حفظ کنیم و این را باید امانت‌دار باشیم نه آن چادری که شیطانیان برایمان طرح زده‌اند چادری بر سرهای کوهان‌شتری و صورت‌های نقاشی شده و نه چادری که قرار است رفته رفته از هر طرف آب برود و رفته رفته ایمان صاحبش را با خود به تاراج دشمن ببرد.

بر گرفته از سایت چارقد

این مقاله رو گذاشتم چون به نظرم تا حدی حرفهایی که بیان می کنه درسته....به شخصه با کلیت موضوع موافقم...
این روزها چادری هایی می بینیم که از چادری بودن خودمون خجالت می کشیم...و اینکه چقدر تعداد اینجور چادری ها زیاد شده!!!
البته من با رنگ شاد پوشیدن و ست کردن لباس مخالف نیستم ...
پوشش زیر چادر هم اگه بتونیم خوب چادرمون رو کنترل کنیم فکر نمی کنم زیاد معلوم بشه...
اما موضوعی که هنوز که هنوزه نتونستم باهاش کنار بیام...موضوع آرایش و چادره...اصلا به نظرتون این دو تا با هم جمع شدنی هستن؟؟؟؟!!!!!!!!!
زیاد دیدم خانومایی رو که رنگ روسری و ساق دست و رژ لب و رژ گونه و سایه و....شون همه با هم ست شده....
آیا واقعا اینه هدف حجاب برتر؟؟؟؟؟
امضاي وزیر علوم و تحقیقات :

[تصویر:  IMG_20141108_WA0005.jpg]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵-۱۱-۱۳۹۰ ۰۹:۴۶ عصر، توسط وزیر علوم و تحقیقات.)
۱۵-۱۱-۱۳۹۰ ۰۹:۴۴ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 70 کاربر به دلیل این ارسال از وزیر علوم و تحقیقات سپاس کرده اند.
pardis, Taheri, REVONA, leader110, شمیم انتظار, عاشق جمکران, ARMA66, atefeh71, Raha71, سربازالحسین(ع), گل محمدی, goddess, فاطیما, mortozpasha, samane, آناهید, fخادم الخمسه, setsoko, omid66, سامیه, آفاق, خادمه الزهرا, خادم الحسین, صــدف 66, DRiVeR, AHMADREZA CG, Ashena, زینب, ZAMiNi, shaterzadeh, deterrent, عبدالعلی, آسمان خاكي313, mobin110, UNK Soldier, free fighter, بسیجی, marzie, عبدالمهدی, شبدیز, یه بچه ولایی, amin313, itmbax, S@m0u1L, moheb, صادق, بیـــدار, محمد حسین, matey, ارتش ضد ماسون, Mina, yamahdi, LastSaviour, kh_ali, mahbubeh, رئیس جمهور مجازی!, narges313, frz_kme, ALi_Bi_GHaM0632, shimist, پرواز آخر, vahiddreamer, MaTiNeH, It's me., mohammad, sahel110, RUBY3000, hamed0022, EDVaMa, کوثر 313
کارمند جدید مجازی!
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 8
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۰
سپاس شده: 45 در 7 موضوع
سپاس کرده: 65
اعتبار: : 33
وضعیت : آفلاین
جنسیت: خانم
ارسال: #4
RE: خانم‌های چادری، ایران را آندلس نکنید!
(۱۶-۱۲-۱۳۹۰ ۱۲:۴۵ صبح)narges313 نوشته شده توسط:  وقتی چادر سرت میکنی یعنی میخوای بگی به من نگاه نکنید! یا اگه نگاه میکنید به عنوان یک انسان که قراره باهاش روابط اجتماعی سالم داشته باشید نگاه کنید ...
اما وقتی با چادر آرایش میکنی یعنی با خودت خود درگیری داری...نمیدونی ملت بهت نگاه بکنن...نگاه نکنن...چیکا کنن بالاخره؟


اما به نظر م آرايش با چادر يعني بيشتر از همه به من توجه كنيد.
اينجور خانم ها آبروي چادري ها رو بردن و باعث شدن كه آدم حتي با چادر هم امنيت نداشته باشه.
امضاي frz_kme :

آیا می دانید تاثیر جمله

«این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد»

به مراتب بیشتر ازجمله

«عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید»

می باشد !یکم خجالت بکشیم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷-۱۲-۱۳۹۰ ۱۱:۵۷ صبح، توسط frz_kme.)
۱۷-۱۲-۱۳۹۰ ۱۱:۵۷ صبح
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 24 کاربر به دلیل این ارسال از frz_kme سپاس کرده اند.
بتول کاظمی, REVONA, leader110, ARMA66, Raha71, سربازالحسین(ع), گل محمدی, goddess, فاطیما, _حاج مهسا_, masoome.sh, mortozpasha, وارث 66, آناهید, آفاق, setsoko, 17154, خادم الحسین, بسیجی, یه بچه ولایی, narges313, moheb, وزیر علوم و تحقیقات, mahbubeh
ارسال‌ها: 37
تاریخ عضویت: بهمن ۱۳۹۰
سپاس شده: 160 در 36 موضوع
سپاس کرده: 119
اعتبار: :
وضعیت : آفلاین
جنسیت: خانم
ارسال: #5
RE: خانم‌های چادری، ایران را آندلس نکنید!
منم یه مدت کوتاهی از این کلیپس ها استفاده کردم(به پیشنهاد دوستام و همخونه ایم) ولی وقتی دیدم دید مردم و نامحرم ها نسبت بهم یه طوری شده انگار زنگ خطری توو گوشم به صدا در اومد و سریعا گذاشتمش کنار
۱۷-۱۲-۱۳۹۰ ۱۲:۲۸ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 18 کاربر به دلیل این ارسال از shimist سپاس کرده اند.
بتول کاظمی, REVONA, ARMA66, Raha71, سربازالحسین(ع), گل محمدی, goddess, nafiseh, masoome.sh, mortozpasha, آناهید, زینب, آسمان خاكي313, یه بچه ولایی, narges313, وزیر علوم و تحقیقات, ارتش ضد ماسون, mahbubeh
کارمند رسمی مجازی!
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 262
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۰
سپاس شده: 2055 در 252 موضوع
سپاس کرده: 504
اعتبار: : 1035
وضعیت : غایب
جنسیت: آقا
ارسال: #6
RE: خانم‌های چادری، ایران را آندلس نکنید!
(۱۸-۱۲-۱۳۹۰ ۰۱:۵۴ صبح)oozra نوشته شده توسط:  من با دوتا مسئله نمیتونم کنار بیام یکیشو الان میگم که مربوط به این تاپیک


من خودم چادری نیستم چون دودلم بین چادر سر کردن و سر نکردن از وقتی هم که اون اتفاق خوب واسم افتاد (همایش اقای رائفی پور یا به قول معروف فرشته نجات ) طرز حجابم هم فرق کرده البته سعی میکنم بهتر هم بشه
ایشالا......


اما با این کاملا مخالفم که باید به قول معروف فقط تیریپ مشکی بیام بابا منم دلم میخواد شلوار رنگی بپوشم که امسالم تو شهر ما که مد شده (صورتی قرمز ابی و...) مانتوی رنگی شال رنگی ولی با حجاب کامل گفتم من هنوز اونقدر قوی نیستم که مثل خیلی از بزرگوارا چادر سر کنم ولی در حدی که میتونم دیگه موهامو بیرون نمیذارم (هرچند کمی واسم سخته ترک عادت قبلی)ولی وقتی یاد حرفای فرشته نجات می افتم دوباره عهدایی که با خودم بستم واسم های لایت میشن
خلاصه حرف من اینه یه عده وقتی میگی حجاب ته رنگ شادشون قهوه ای و سرمه ای و توسی
هست .. خوب چرا؟؟؟ واسه همین تا اون جایی که خودم دیدم مردم فکر میکنن ادمای چادری افسردن .. از رنگای شاد بدشون میاد من نمیخوام این بشه و ملت این جوری فکر کنن ....Anti666 _2_Anti666 _2_


خواهرم رنگ مشکی باعث میشه توجه چشم کمتر بشه زیاد به اون فرد نگاه نشه!
چادر بی بیه دو عالم هم که خاکی شد مشکی بود!
امام زمان برا خاکی شدن اون چادر برمیرگرده تا انتقام بگیره!
با امامت عهد کن که تا وقتی ظهور میکنی من حرمت این یادگاریه مادرتون رو نگه میدارم و مثل تیر میکنم تو چشم دشمنانتون! شاید به خاطر این کار شما یه جمعه زودتر ظهور کردن!!!
۱۸-۱۲-۱۳۹۰ ۰۲:۱۹ صبح
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 31 کاربر به دلیل این ارسال از محمد حسین سپاس کرده اند.
Taheri, بتول کاظمی, REVONA, leader110, فاطـِـمهـ, Raha71, سربازالحسین(ع), گل محمدی, goddess, فاطیما, آناهید, 17154, کوثر 313, آفاق, خادم الحسین, صــدف 66, REZVANEH, deterrent, عبدالرحمن, آسمان خاكي313, itmbax, مصطفي مازح7610, بسیجی, شبدیز, یه بچه ولایی, narges313, وزیر علوم و تحقیقات, صادق, ارتش ضد ماسون, mahbubeh, oozra
کارمند رسمی مجازی!
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 262
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۰
سپاس شده: 2055 در 252 موضوع
سپاس کرده: 504
اعتبار: : 1035
وضعیت : غایب
جنسیت: آقا
ارسال: #7
RE: خانم‌های چادری، ایران را آندلس نکنید!
(۱۸-۱۲-۱۳۹۰ ۰۲:۲۹ صبح)oozra نوشته شده توسط:  اقای محمد حسین من حرف شما رو تا حدی قبول دارم البته منظورم جمله اولتون ها چون جمله های اخرتون که دیگه .... حرفی توش نی..

ولی به نظر من فقط تو ایران این شکلیه که اگه رنگ تیره بپوشیم جلب توجه نمیکنیم ترکیه یه چیزش خیلی خوبه با حجاباشون واقعا با حجابن و کلی هم تو پوششون از رنگای شاد استفاده میکنن و هیچ هم جلب توجه نمیکنن یا خود لبنان ... اما این جا ...!!!

من اصلا قصد ندارم کسی رو نصیحت کنم
چون اصلا در این حد نیستم
فقط یه چیزی:
شما مطمئن هستید که تو اون کشورها پوششون جلب توجه نمی کنه؟
اتفاقا تو ترکیه و لبنان زنان با اینکه حجابشون کامله ولی آرایش میکنن!
به نظر شما کسی که مانتوی صورتی تنش باشه! حتی اگه خیلی گشاد هم باشه که زیباییه بدن توش نمایان نشه! بازم باعث نمیشه آدم که آدم بهش نگاه کنه؟؟؟
هر لباس و هر رنگی موقیتی داره!
رنگ شاد خیلی خوب هم هست! اصلا رنگ شیعه زرده! اما به جای خودش و به موقع خودش!
۱۸-۱۲-۱۳۹۰ ۰۲:۳۹ صبح
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 15 کاربر به دلیل این ارسال از محمد حسین سپاس کرده اند.
SAHAR14, Taheri, بتول کاظمی, leader110, ARMA66, Raha71, سربازالحسین(ع), goddess, nafiseh, آناهید, 17154, آفاق, صــدف 66, وزیر علوم و تحقیقات, oozra
کارمند رسمی مجازی!
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 153
تاریخ عضویت: دي ۱۳۹۰
سپاس شده: 1043 در 149 موضوع
سپاس کرده: 1926
اعتبار: : 587
وضعیت : آفلاین
جنسیت: خانم
ارسال: #8
RE: خانم‌های چادری، ایران را آندلس نکنید!
حرفای شما کاملا درست !!!


اما خیلی خیلی عذر میخوام اشکال از من که با این چیزا اصلا قانع نمیشم ..
چون از رنگای تیره متنفرم (به جز چادر که خب حالا بحثش جداست)
امضاي oozra :

İmage


شهید حسن فتاحی معروف به حسن امریکایی یا حسن سر طلا...بیسیم چی گردان غواص لشکر امام حسین .... معروف به حسن سر طلا... منطقه نهر خین عملیات کربلای چهار به شهادت رسید ... پیکر مطهرش هنوز هم برنگشته .... این اخرین عکس حسن هست ...

بیسیم چی ها بی سیم و زر بودند....

بیسیم چی ها بی سیم سیمشان وصل بود ...

بیسیم چی ...
۱۸-۱۲-۱۳۹۰ ۰۲:۴۵ صبح
سایت
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 4 کاربر به دلیل این ارسال از oozra سپاس کرده اند.
آفاق, سربازالحسین(ع), goddess, آناهید
کارمند رسمی مجازی! سطح3
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 510
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۰
سپاس شده: 4781 در 517 موضوع
سپاس کرده: 3604
اعتبار: : 1220
وضعیت : غایب
جنسیت: خانم
ارسال: #9
RE: خانم‌های چادری، ایران را آندلس نکنید!
به نام الله

سلام

چادر حجاب برتره و توش شکی نیست!

رنگش هم مشکیه که جلب توجه نکنه که به نظرم کاملا منطقیه

اما کی گفته چادریا افسرده ان؟؟؟

خود من سعی میکنم اتفاقا همیشه لباس های شیک و با رنگ های مختلف رو استفاده کنم و چون چادرم حجاب اصلیمه اندازه ی مانتو و رنگش و ... هم میتونه هر چی باشه چون زیر چادرم هیچی معلوم نیست!( به شرطی که جلوی چادر باز نباشه!! مثل بعضی از خانوم ها که مانتو که چه عرض کنم! میپوشن و جلوی چادر هم که باز و یه کم هم سعی در جمع کردنش ندارن!

به نظر شما این یعنی اونی که اول گفتم ! بده؟؟

البته تا تعریف شما از افسردگی چی باشه؟İmageİmageİmageİmageامضاي MaTiNeH :

عَزیزٌ عَليَّ اَن اَری الَخَلقَ و لا تُريَ و لا اَسمَعَ لَک حَسیساً وَ لا نَجوَی


سید ما roseو مولای ما roseدعا کن برای ما


صاحب ما تویی....
۱۸-۱۲-۱۳۹۰ ۰۵:۰۲ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 14 کاربر به دلیل این ارسال از MaTiNeH سپاس کرده اند.
Taheri, ARMA66, Raha71, _حاج مهسا_, سربازالحسین(ع), goddess, mortozpasha, آناهید, آفاق, کوثر 313, deterrent, محمد حسین, وزیر علوم و تحقیقات, oozra
کارمند رسمی مجازی! سطح3
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 510
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۰
سپاس شده: 4781 در 517 موضوع
سپاس کرده: 3604
اعتبار: : 1220
وضعیت : غایب
جنسیت: خانم
ارسال: #10
RE: خانم‌های چادری، ایران را آندلس نکنید!
(۱۸-۱۲-۱۳۹۰ ۰۵:۰۶ عصر)oozra نوشته شده توسط:  عزیز دلم من عرض کردم خیلی هارو دیدم و میشناسم که فکر میکنن چادری ها افسردن و به قول معروف دپرسن و اهل خوش گذرونی و شادی نیستن به دلیل استفاده از رنگای تیره ... نگفتم من میگم !!!!


به نام الله

با سلام مجدد

ببخشید پس من بد متوجه شدم لطف کنید از طرف من به اون دوستان حرفامو رو انتقال بدید
امضاي MaTiNeH :

عَزیزٌ عَليَّ اَن اَری الَخَلقَ و لا تُريَ و لا اَسمَعَ لَک حَسیساً وَ لا نَجوَی


سید ما roseو مولای ما roseدعا کن برای ما


صاحب ما تویی....
۱۸-۱۲-۱۳۹۰ ۰۵:۱۰ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 7 کاربر به دلیل این ارسال از MaTiNeH سپاس کرده اند.
leader110, ARMA66, آفاق, سربازالحسین(ع), goddess, آناهید, oozra
کارمند جدید مجازی!
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 78
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۰
سپاس شده: 325 در 69 موضوع
سپاس کرده: 483
اعتبار: : 53
وضعیت : آفلاین
جنسیت: خانم
ارسال: #11
RE: خانم‌های چادری، ایران را آندلس نکنید!
(۱۸-۱۲-۱۳۹۰ ۰۱:۵۴ صبح)oozra نوشته شده توسط:  من با دوتا مسئله نمیتونم کنار بیام یکیشو الان میگم که مربوط به این تاپیک


من خودم چادری نیستم چون دودلم بین چادر سر کردن و سر نکردن از وقتی هم که اون اتفاق خوب واسم افتاد (همایش اقای رائفی پور یا به قول معروف فرشته نجات ) طرز حجابم هم فرق کرده البته سعی میکنم بهتر هم بشه
ایشالا......


اما با این کاملا مخالفم که باید به قول معروف فقط تیریپ مشکی بیام بابا منم دلم میخواد شلوار رنگی بپوشم که امسالم تو شهر ما که مد شده (صورتی قرمز ابی و...) مانتوی رنگی شال رنگی ولی با حجاب کامل گفتم من هنوز اونقدر قوی نیستم که مثل خیلی از بزرگوارا چادر سر کنم ولی در حدی که میتونم دیگه موهامو بیرون نمیذارم (هرچند کمی واسم سخته ترک عادت قبلی)ولی وقتی یاد حرفای فرشته نجات می افتم دوباره عهدایی که با خودم بستم واسم های لایت میشن
خلاصه حرف من اینه یه عده وقتی میگی حجاب ته رنگ شادشون قهوه ای و سرمه ای و توسی
هست .. خوب چرا؟؟؟ واسه همین تا اون جایی که خودم دیدم مردم فکر میکنن ادمای چادری افسردن .. از رنگای شاد بدشون میاد من نمیخوام این بشه و ملت این جوری فکر کنن ....Anti666 _2_Anti666 _2_

دوست عزیز
الان یکی از آشناهای من هست
هم کلاسیمه
چادری هست
ولی خب همون روسری که لبنانی میبنده
یا مقنعه ی این خانوم
رنگش روشنه
ولی ساده و در نوع خودش باوقاره
کم میشه مانتوش رنگش خیلییی تیره باشه
ولی مانتوی رنگ روشنش جیغ نیس
ساده و باز هم باوقاره
یعنی در واقع هیچیکی با دیدن این دختر بیرون از خونه حس افسردگی بهش دست نمیده
در واقع اون با این مدل پوشش نه کسی رو جذب کرده
نه به کسی القا کرده چادر باعث افسردگیه
ولی خب خودش بعضی وقتا خیلی افسرده و ناراحته
الان میخوان برا عید برن شهر خودشون
مامانش نمیذاره چادر بپوشه
خیلییییییییی ناراحته دوست من
براش دعا کنین مامانش با چادرش موافقت کنه
البته مامانه از این ناراحت میشه
چون دیده وقتی دخترش تو فامیل چادر میزاره
پشتش حرف و حدیث زیاده
Anti666 _2_
۱۸-۱۲-۱۳۹۰ ۰۵:۲۳ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 9 کاربر به دلیل این ارسال از moheb سپاس کرده اند.
SAHAR14, Taheri, مژده حکیمی, سربازالحسین(ع), goddess, nafiseh, وزیر علوم و تحقیقات, oozra, MaTiNeH
کارمند رسمی مجازی! سطح3
*
پروفایل شما
ارسال‌ها: 510
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۰
سپاس شده: 4781 در 517 موضوع
سپاس کرده: 3604
اعتبار: : 1220
وضعیت : غایب
جنسیت: خانم
ارسال: #12
RE: خانم‌های چادری، ایران را آندلس نکنید!
(۱۸-۱۲-۱۳۹۰ ۰۵:۱۵ عصر)oozra نوشته شده توسط:  بابا به خدا من تلاشم رو میکنم مستقیم غیر مستقیم بهشون میگم ولی ازاین جمله ای که جدیدا خیلی باب شده استفاده میکنن که ادم حرصش میگیره " ما دلمون پاک بیرون موندن مو هم به کسی ربطی نداره پسرا نیگا نکنن "و وقتی یه چادری میبینن ....Anti666 _2_Anti666 _2_Anti666 _2_Anti666 _2_Anti666 _2_Anti666 _2_Anti666 _2_ اما چشم حرفای قشنگ شما ها رو حتما بهشون میگم

منم گوشم از این حرفا پره....دل پاک باشه ظاهر مهم نیست.

اما مگه شاعر نمیگه:

رنگ رخساره خبر میدهد از سر درون

یا

از کوزه همان تراود که در اوست..............


میگن سیرت آدم تو صورتش پیداست! اما من اگه ظاهرم همرنگ شیطان باشه و باطنم همرنگ خدا با عقل جور درمیاد؟؟؟؟؟

آدمی که خواب رو میشه بیدار کرد اما کسی که خودشو زده به خواب نه؟

من تو اقواممون بنده ی خدایی هست که حجابش نامناسبه، خودشم میگه من نمازمو میخونم و .. اما حجابم همینه که هست میدونم هم که گناه داره؟؟؟

خب آدم چی میتونه بهش بگه؟!

اینجاست که گناهکار قاصریم و نه جاهل و خداد به دادمون برسه اون دنیا!!!

چی بگم والا! خدا هممون رو به راه راست هدایت کنه و عاقبت بخیرمون کنه ان شاءالله

یا حق
امضاي MaTiNeH :

عَزیزٌ عَليَّ اَن اَری الَخَلقَ و لا تُريَ و لا اَسمَعَ لَک حَسیساً وَ لا نَجوَی


سید ما roseو مولای ما roseدعا کن برای ما


صاحب ما تویی....
۱۸-۱۲-۱۳۹۰ ۰۵:۲۴ عصر
جستجو
سپاس
نقل قول
[-] 9 کاربر به دلیل این ارسال از MaTiNeH سپاس کرده اند.
SAHAR14, مژده حکیمی, ARMA66, سربازالحسین(ع), فاطیما, goddess, moheb, وزیر علوم و تحقیقات, oozra


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هتک حرمت به دانشجوی چادری به بهانه تقلب anti-zion 3 1,173 ۹-۴-۱۳۹۴ ۰۶:۱۹ عصر
آخرین ارسال: sardar909
  باید از بعضی‌ها با التماس خواست چادر سر نکنند mortozpasha 4 1,384 ۵-۴-۱۳۹۴ ۰۶:۰۷ عصر
آخرین ارسال: mortozpasha
  برداشتن اجباری چادر برای شرکت در کنکور/تصاویر mortozpasha 16 4,197 ۲۷-۳-۱۳۹۴ ۱۱:۴۲ عصر
آخرین ارسال: anti-zion
  اهدای گل به زنان چادری mortozpasha 4 2,178 ۷-۱۲-۱۳۹۳ ۰۶:۲۳ عصر
آخرین ارسال: teacher313
  ستایش چادر سر نکرد، برنامه به هم خورد + فیلم وعکس mortozpasha 23 6,476 ۱۶-۸-۱۳۹۳ ۱۰:۴۷ عصر
آخرین ارسال: شبدیز
  نرگس آبیار ، چادر و دانشگاه شاهد mortozpasha 10 4,176 ۳۰-۷-۱۳۹۳ ۰۱:۱۳ عصر
آخرین ارسال: Hesam.safi
  سوال در مورد چادر سیاه VaLeNTiNe 34 9,775 ۳۱-۶-۱۳۹۳ ۰۷:۱۵ عصر
آخرین ارسال: Hesam.safi
  دختر بد حجابی که چادری شد! PooRYa 2 1,734 ۸-۶-۱۳۹۳ ۰۹:۵۶ صبح
آخرین ارسال: IranClips

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

کلیه حقوق مادی و معنوی تالار گفتمان متعلق به ANTi666.ir می باشد.